--== Treść poniższej strony została przygotowana przez Michała "Trefla" ==--


Zakupy! Jak już wiesz, to jest ta fajna sprawa przy remoncie - zaraz po składaniu nowych lub umytych części w całość rzecz jasna.
Generalnie wujaszek Sknerus nie chciał sponsorować tego remontu, więc starałem się ważyć wydatki - trafić gdzieś pomiędzy częściami poprawiającymi odporność skrzyni na „jazdę kawalerską”, ale też tak, by nie zbankrutować. Warto więc dokładnie przeglądać strony internetowe i fora w poszukiwaniu wiedzy.
Zakupiłem, w pierwszym rzucie, rzeczy oczywiste - duży zestaw naprawczy, taśmy, miskę olejową, bagnet (bo ta skrzynia go nie miała - czyży było to potencjalne źródło wody wewnątrz skrzyni?), sprag i shift kit - tu właśnie zaprzeczyłem samemu sobie, bo widać na zdjęciu dwa zestawy, a miało być efektywnie...

Ogólnie dokupując duży zestaw „shift kit” byłem przekonany że będę miał wszystkie sprężyny które zostały zdezintegrowane. Nic bardziej mylnego. Niestety przerdzewiała płyta między połówkami płyty sterującej i rozsypujące się pozostałe części skłoniły mnie do zakupu innej płyty.

Wiesz też, że odczuwałem potrzebę zakupu lepszego wałka głównego - tu widać, poza uszkodzeniem, różnicę w obróbce otworów prowadzących olej do bębnów z pompy. Postanowiłem je trochę poprawić.

Dorwałem też bęben w lepszym stanie, ale niestety wiedza też kosztuje - nie dopytałem poprzedniego właściciela o ilość sprzęgieł, które mieści jego bęben, i mam fajny „conversation piece”. Widać po prawej, że rowek na pierścień sprężysty trzymający sprzęgiełka jest dużo niżej w nowym bębnie.Uznałem, że poza shift kitem i lepszymi taśmami oraz sprzęgłami warto zrobić jeszcze jedną modyfikację - zmiana tłoka sterującego taśmą. Można szukać oczywiście tych najlepszych fabrycznych, ale lepiej chyba kupić coś nowego (zwłaszcza, że to te same pieniądze). Trafił się Sonnax.Oprócz tego warto zmienić panewkę pompy oleju na większą.Lepszy konwerter na pewno też poprawi moje samopoczucie, choć warto go też dobierać do silnika.


To by było na tyle z rzeczy niemalże koniecznych do zrobienia tej skrzyni. Bądźcie czujni- niedługo zaczynamy tą najlepszą część!