Przyjechał do mnie znajomy - Maciek "Spawn". Przywiózł swoje Capri. Dość ciekawy egzemplarz, jeśli dobrze pamiętam, to chyba jeden z pierwszych... Niestety w zeszłym roku zawalił się na nie dach miejsca, w którym stało, więc nie wygląda obecnie zbyt okazale. Spawn chciał się nim zając, żeby powróciło na drogi. U mnie Capri odzyska świetność zawieszenia i hamulców :)
Tak wyglądało przywiezione.Niewiele widać, ale w przednim zawieszeniu brakuje stabilizatora, co przy tej konstrukcji zawieszenia powoduje dość luźne latanie kół na wszystkie strony. To dość mocno utrudniło rozładunek :)
Hamulce były jakiś czas temu robione, ale też raczej w rozsypce.Niestety przegapiłem prawie cały demontaż zawieszeń i nie porobiłem fot. Dlatego relację z prac zaczynam od kolumn McPhersona, od uzupełnienia blaszek trzymających przewody hamulcowe. Stare były zardzewiałe i pokrzywione i się już do niczego nie nadawały. Zostały dorobione nowe.Materiał wyjściowy.Odpowiednio wycięty i wygięty.Po nawierceniu i przyspawaniu wygląda to o wiele lepiej. Mały szczegół, ale jakby tego nie zrobić, to już nie byłoby dobrze :)Przygotowywanie serwa hamulcowego do piaskowania, żeby się za dużo piasku do środka nie dostało. Została wyspawana specjalna osłona>Z drugiej strony było nieco prościej zabezpieczyć otwory.Pompa hamulcowa jest w stanie, który sugeruje dość niedawną regenerację. Mimo to, została rozebrana, żeby ją pomalować. Kolega ją tak sprytnie zabezpieczył, że została wypiaskowana i pomalowana proszkowo.Aż wreszcie odebrałem wszystkie graty z malowania proszkowego. Most i serwo hamulcowe były wypiaskowane i pomalowane na mokro, najpierw specjalnym podkładem cynkowym, potem na czarno. Czerwone części dają +50KM i +100 do lansu :)Pompa hamulcowa poszła na pierwszy ogień składania, bo śrubki nie wróciły jeszcze z cynkowania. Najpierw oczyszczenie z paprochów po piaskowaniu (mimo porządnego zabezpieczenia zawsze warto sprawdzić).Wnętrzności pompy czekają na włożenie.Oczywiście wszystko przed złożeniem wyczyszczone.I poskładane.Niestety mimo mycia pojemniczka na płyn hamucowy nie udało się go do końca wyczyścić, ale i tak jest dużo lepiej niż było.