English version

18.12.2008
Mały kroczek naprzód - dostałem zdjęcia, co oznacza, że Buick został ruszony z miejsca i wszystko zmierza ku wysłaniu go do Polski. Z tymi zdjęciami udam się do rzeczoznawcy.

Buda to Buick Special Riviera reklamowana jako "The SPECIAL -- Buick life, lift and luxury at lowest cost".
Standard to właśnie nadwozie dwudrzwiowe, czterodrzwiowe było droższe. Wersja Riviera w odróżnieniu od zwykłego sedana nie ma słupka B, czyli słupka pomiędzy drzwiami a tyln± boczn± szybk±.
Wnętrze sześcioosobowe.
No i radio :) Jakie by nie było, to każde było za dopłat±, w standardzie była tylko zaślepka.


Fajna morda. Z racji fascynacji customami coś podejrzewam, że zmian tu będzie co niemiara... Jakoś nie widzę tu w przyszłości znaczków na masce i na grillu, grill by był z pionowych żeber zamiast z kratki, te guzy nad zderzakiem znikn±, zderzak też inaczej mi się widzi, światła będ± "frenched" (nie znam polskiego odpowiednika, chodzi o to, że ramka będzie wspawana do nadwozia i malowana razem z nim, a lampa będzie montowana od spodu), kierunkowskazy pewnie zostan± wstawione zamiast tych lampek pozycyjnych (pozycyjne będ± w lampach)... Rozmarzyłem się.


Zjem cię! :)


Buuu, zgięte listwy ozdobne :( To już jakiś problem. Fajne kołpaki.


Coś była mowa, że listwa brakuj±ca jest w bagażniku, ale pewien nie jestem. A może w ogóle będzie bez listew? Chociaż podobaj± mi się, razem z trójbarwnym malowaniem. Te malowanie też było za dopłat±, standardem było jednokolorowe nadwozie. Antena też nie była w standardzie. Te trzy ozdobne dziury potwierdzaj± tożsamość wozu jako Special Riviera. Większe, bardziej luksusowe Buicki Roadmaster miały cztery takie dziury.


Nie wiem, czy w zapędach customowych ocaleje przetłoczenie pod tyln± boczn± szybk±... Jako ciekawostka - ramka dookoła klapki wlewu paliwa to też opcja dodatkowa. Kosztowała przy zakupie 1,95$ (Ľródło 55buick.com).


Fajnie to wygl±da. Ciekawe, czy pod tyln± lamp± te białe okr±głe to lampy cofania, czy tylko zaślepka? Lamp cofania nie było w standardzie, ale mi by się przydały. Byłoby gdzie wstawić kierunkowskazy...
Kły zderzaka pogięte. Ale i tak zderzak chyba mi się widzi inaczej, więc coś się zmieni :)
Jeszcze nie wiem, czy emblemat zostanie.


Oj ładnie wygl±da... Ale ile będzie pracy zanim sobie będzie nim można gdzieś pojechać...


Au. Brak tapicerki drzwi. Na szczęscie mało skomplikowany kształt i klamek nie brakuje. Ale kanapa.


Tu widać, że pomimo istnienia tapicerki drzwi nie należy się z niej cieszyć, bo i tak do niczego :) Ale przynajmniej widać co ma być na drzwiach.
I dobrze widać dobrego znajomego właściciela starych samochodów - rdzę.


Tu mnie martwi mocowanie prawego błotnika - coś mocno zardzewiało. Ale to grube, solidne blachy kiedyś były, więc może tragedii nie będzie...


A tu co będzie? To dopiero jest pytanie... Oryginał, czy coś nowszego?